سوربیتول ، قیمت سوربیتول ، فروش سوربیتول

خواص پودر سوربیتول

سوربیتول یا گلوسیتول یک قند الکلی است که در بدن انسان به آهستگی متابولیزه می شود. سوربیتول به صورت پودر به عنوان ملین استفاده می شود. سوربیتول از کاهش گلوکز حاصل می شود، با جابه جایی گروه هیدروکسیل به جای گروه آلدهید . سوربیتول در سیب ، گلابی و هلو وجود دارد. 

 

برای اطلاع از قیمت خرید و فروش سوربیتول با ما در ارتباط باشید.

تلفن: 02177641217

 

کاربرد سوربیتول 

1 - سوربيتول‌ به‌ عنوان‌ ملين‌ هيپراسموتيك‌ در درمان‌ كوتاه‌ مدت‌ اسهال‌ مصرف‌ مي‌شود 

 2 ـ سوربيتول‌ به‌ عنوان‌ شيرين‌ كننده‌ درفرآورده‌هاي‌ دارويي‌ بكار مي‌رود. فارماكوكينتيك‌ : جذب‌ سوربيتول‌ از مجراي‌ گوارش‌ بسيار ضعيف‌ است‌. اين‌ ماده‌ دركبد متابوليزه‌ شده‌ و به‌ فروكتوز تبديل‌ مي‌شود . بخشي‌ از سوربيتول‌ نيز به‌ گلوكزمتابوليزه‌ مي‌شود. 

سوربیتول در محصولات دارویی و لوازم آرایشی و بهداشتی مختلف استفاده می شود. سوربیتول در سوسپانسیونها ، امولسیونها و کرمها ، اثر تثبیت کننده دارد و گرفتن و از دست دادن آب را کنترل می کند . از خاصیت فساد ناپذیری سوربیتول در شربتها استفاده می شود و از اثر شکل پذیر بودن آن در تولید کپسولهای ژلاتینی استفاده می شود. ترکیب غیر ابتدایی و مشخصه جذب رطوبت سوربیتول ، نقش مناسبی در خمیر دندان و روغنهای مو و پوست ایفا می کند . فاسد نشدن و طعم شیرین مطبوع آن باعث شده تا در خمیر دندان از آن استفاده شود و همچنین در روغنهای مو و پوست و اغلب مواد چرب به کار می رود .

 

 

کاربرد سوربیتول در صنایع غذایی

اين ماده هم چنين به عنوان يك تثبيت كننده رطوبت در شيريني‌پزي نيز كاربرد دارد. طعم شيرين سوربيتول تقريباً نصف قند است. 

 

موارد منع‌ مصرف‌: سوربيتول‌ در بيماران‌ مبتلا به‌ عدم‌ تحمل‌ ارثي‌ فروكتوز يا دربيماران‌ مبتلا به‌عیب‌ كار كليه‌ يا آسيب‌ شديد كبد نبايد مصرف‌ شود

 

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر، مشخصات فنی و آنالیز سوربیتول 70% را مشاهده کنید.

 

جستجو در سایت

برای مشاهده آنالیز و مشخصات فنی محصولات به لینک زیر مراجعه کنید

آنالیز محصولات

برای مشاهده ویدیوهای علمی و آموزشی به لینک زیر مراجعه کنید

مشاهده ویدیو