سدیم هگزا متا فسافت ، قیمت سدیم هگزا متا فسافت ، فروش سدیم هگزا متا فسافت

توضیحات محصول  

سدیم هگزامتافسفات (SHMP) بلورهای سفیدرنگ با وزن مولی 77/611g/mol  و فرمول مولکولی (NaPO3)6 می باشد که بی بوست و در آب حلال است اما در حلال های آلی قابل حل نیست. شناسه پاب کم این ماده 24968 است. سدیم هگزامتافسفات جاذب رطوبت هواست و  به دلیل اینکه با یون های فلزی مثل کلسیم، منیزیم، کبالت و آهن تشکیل محلول می-دهد، در صنعت تصفیه آب کاربرد دارد. چون این ترکیب مخلوطی از پلیمرهای متافسفات است سدیم پلی متافسفات نیز نامیده می شود. این ترکیب در محلول های آبی و خصوصا PH های اسیدی به سدیم تری متافسفات و سدیم ارتوفسفات تجزیه می-شود.

 

 

قیمت سدیم هگزا متا فسافت

شرکت مبتکران شیمی آمادگی خود را جهت فروش سدیم هگزا متا فسافت اعلام می دارد. جهت اطلاع از قیمت سدیم هگزا متا فسافت و کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید.

 

تولید سدیم هگزا متا فسافت 

سدیم هگزا متا فسفات در اثر حرارت دادن به مونو سدیم ارتوفسفات، مونو سدیم پیروفسفات تولید می­شود: 

2 NaH2PO4 → Na2H2P2O7 + H2O 

در مرحله بعدی در اثر گرمادهی به پیروفسفات  سدیم هگزا متا فسفات تولید می­شود: 

3 Na2H2P2O7 → (NaPO3)6 + 3 H2O 

 

  

کاربرد سدیم هگزا متا فسافت 

این ترکیب طیف کاربردی وسیعی در صنایع مختلف دارد مانند کاربردهای صنعتی در میادین نفتی، کاغذ سازی، رنگرزی، نساجی ، صنعت پتروشیمی، صنعت دباغی،متالورژی و ساخت وساز تا کاربرد در صنایع غذایی به عنوان افزودنی های غذایی مانند شربت ها، پودر پنیر، فیله ماهی ، سس سالاد و آبجو. 

کربنات سدیم گاهی به سدیم هگزامتافسفات اضافه می¬شود تا اسیدیته آن به 6/8-8 افزایش یابد تا به عنوان یک شوینده و به عنوان  عامل پراکنده کننده و هموژنایزر برای کاهش سختی آب به کار رود. از سدیم هگزامتافسفات برای تصفیه آب استفاده می¬کنند به دلیل وجود این خاصیت که کاتیون های دو و سه ظرفیتی مثل سدیم هگزا متافسفات در محلول های آبی به منظور تسهیل انعقاد ذرات نامحلول سوسپانسیون به خصوص ذراتی با سایز کلوئیدی مثل رس که بار منفی دارند  

درتعریف عامل پراکنده کننده باید به این نکته توجه داشت که این ماده مانع از تجمع ذرات معلق در مقیاس های بزرگ می­شود تا فرآیند ته نشینی آنها را سرعت بخشد. در واقع این عوامل برای خفظ حالت تعلیق به منظور برآورد اندازه ذرات کلوئیدی مورد استفاده قرار می­گیرند. 

در زمینه عکاسی جزئی از پاک کننده ها هستند که برای نگهداری رنگدانه های پراکنده در رنگ مورد استفاده قرار می­گیرند تا از ایجاد لکه در عکس و فیلم جلوگیری شود.

 

 

جستجو در سایت

برای مشاهده آنالیز و مشخصات فنی محصولات به لینک زیر مراجعه کنید

آنالیز محصولات

برای مشاهده ویدیوهای علمی و آموزشی به لینک زیر مراجعه کنید

مشاهده ویدیو