اسید بنزوئیک ، قیمت اسید بنزوئیک ، فروش اسید بنزوئیک

خواص اسید بنزوئیک

بنزوییک اسید ماده کریستالی بی رنگی است که یک کربو اکسیلیک آروماتیک است. 

مشتقات اسید بنزوئیک گروه درمانی: ضد قارچ شکل دارویی: محلول یا ( Bulk) یا پماد 

موارد مصرف: ضد قارچ و عفونت میکروبی میزان مصرف: به طور موضعی استفاده می شود 1 تا 2 بار روزانه 

موارد مانع: حساسیت شدید موضعی 

عوارض جانبی: حساسیت و ضایعات جلدی توجهات: اسید بنزوئیک به عنوان ماده نگهدارنده دارویی در غلظت یک درصد مورد استفاده قرار می گیرد. 

آموزش: این ترکیب به عنوان ضد باکتری ادراری هم مورد استفاده قرار می گیرد . نوع پماد آن در انگلستان در ترکیب با سالیسیلیک اسید مورد استفاده قرار می گیرد.

 

برای اطلاع از قیمت خرید و فروش اسید بنزوئیک با ما در ارتباط باشید.

تلفن: 02177641217

 

کاربرد بنزوئیک اسید در صنعت

بنزوئیک اسید به طور طبیعی در بسیاری از گیاهان وجود دارد . نمک بنزوئیک اسیدبه عنوان ماده نگه دارنده در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد . مصارف به عنوان خوراک واحدهای صنعتی برای تهیه بنزیل کلرید  C6H6COCI از واکنش تیونیل کلرید (یا پنتاکلرید فسفر یا تری کلرید فسفر یا فسژن) با بنزوئیک اسید به دست می‌آید. با استفاده از بنزیل کلرید می‌توان بسیاری از مشتقات بنزوئیک اسید را ساخت از جمله بنزیل بنزوآت که یک طعم دهنده مصنوعی می‌باشد. برای تهیه فنول فنول C6H5OH از کربوکسیل زدایی همراه با اکسایش در دمای ۳۰۰ oC الی ۴۰۰oC بدست می‌آید. البته این فرایند می‌تواند در حضور کاتالیزور نمک کبالتII در ۲۰۰oC هم انجام پذیرد .

فنول (Phenol) نیز استفاده‌های بسیاری دارد، که مهمترین آنها تبدیل فنول به سیکلوهگزانول می‌باشد که سرآغازی برای تولید نایلون است. نگهدارنده غذا بنزوئیک اسید و نمک‌هایش به عنوان نگهدارنده غذا مصرف دارند که به نام‌های E۲۱۲، E۲۱۱، E۲۱۰ و E۲۱۳ شناخته می‌شوند. هر کدام از این نمک‌ها از واکنش مستقیم یا واکنش با نمک‌های سدیم، پتاسیم یا کلسیم تهیه می‌شوند. در اصل بنزوئیک اسید از رشد قارچها، مخمرها و بعضی باکتریها جلوگیری می‌کند. نحوه اثر بنزوئیک اسید اینگونه‌است که در ابتدا بنزوئیک اسید جذب سلول می‌شود، اگر pH درون سلولی به ۵ یا کمتر تغییر کند، تخمیر ناهوازی گلوکز از طریق   Phosphofructokinase به میزان ۹۵٪ کاهش می‌یابد و این خود باعث نابودی آنها می‌شود. مقدار معمول استفاده از بنزوئیک اسید و نمک‌هایش به عنوان نگه دارنده می‌باشد. البته در بعضی غذاها باید از سطوح بالاتری از بنزوئیک اسید استفاده شود که مقادیر ماکسیمم آن در قوانین بین المللی غذا موجود است. دارو اسید بنزوئیک جزئی از پماد Whitfield است که برای درمان بیماری‌های قارچی پوست و مو استفاده می شود.

 

شرایط نگهداری: دور از نور و حرارات اتاق نگهداری شود

 

 

جستجو در سایت

برای مشاهده آنالیز و مشخصات فنی محصولات به لینک زیر مراجعه کنید

آنالیز محصولات

برای مشاهده ویدیوهای علمی و آموزشی به لینک زیر مراجعه کنید

مشاهده ویدیو