چربیگیر گرم ، تولید مواد آبکاری ، ارائه خدمات آبکاری

چربی گیر گرم:

 چربی گیری معمولاً اولین مرحله تمیز کاری و آماده سازی سطوح فلزی است که باید جهت پذیرش انواع پوشش های حفاظتی و یا تزیینی انجام شود. فرایند چربی گیری به شیوه هایی اطلاق می گردد که طی آن چربی، گرد و غبار و هر گونه آلودگی از روی سطوح پاک می گردد. بديهي است كه اولين قدم در آماده سازي سطح فلز به دست آوردن يك سطح تميز است

 

عمل فسفاته كاري بايد روي سطحي تميز و عاري از هر گونه آلودگي و زنگ و غيره انجام پذيرد تا به واسطه واكنش شيميايي بين يونهاي فسفات و سطح فلز عمل فسفاته انجام پذيرد، بنابراين تميزكاري قبل از فسفات كاري لازم و ضروري است. 

چربي موجود بر روي سطوح فلزي مي تواند به دلايل زير ايجاد شده باشد: 

الف ) روغنهاي محافظ كه در هنگام ساخت ورق در كارخانه سازنده روي ورق زده مي شوند. 

ب )  روغن هاي پرسكاري كه در هنگام پرس كاري و شكل دهي ورق زده مي شوند. 

ج ) گريس كه جهت گريسكاري استفاده مي شود. 

د ) روغن موتور كه معمولا قطعات داخلي موتور با آن در تماس هستند. 

 

برای اطلاع از قیمت خرید و فروش مواد شیمیایی با ما در ارتباط باشید.

تلفن: 02177641217

 

چربی گیرها می­توانند در سه دسته قلیایی، اسیدی و خنثی تقسیم بندی شوند: 

چربيگير قليايي موجب هيدروليز چربي، مرطوب شدن سطح قطعه، پراكنده شدن چربي در محلول، امولسيون شدن چربي در محلول و نرم سازي آن مي شوند. 

اين نوع تميز كننده ها را مي توان به صورت دستمال كشي، اسپري دستي، اسپري اتوماتيك و يا روش غوطه وري به كار برد. در فرايند تميزكاري مي توان از عواملي همچون گرما، همزدن يا جريان الكتريكي استفاده كرد. 

چربيگير اسيدي براي رفع زنگ زدگي و ديگر عوامل ناشي از خوردگي به كار مي رود. در برخي موارد نيز براي ايجاد پوشش فسفاته، سطح را فعال مي كنند. پاك كننده هاي اسيدي به طور معمول به صورت غوطه وري استفاده مي شوند و در موارد محدودي مي توان از پاك كننده هاي اسيدي ملايم به روش پاششي نيز استفاده كرد. دماي فرايند تميزكاري اسيدي و زمان چربيگيري توسط آن معمولاً نسبت به پاك كننده هاي قليايي پايين تر است. 

از چربيگير دترجنتي يا خنثي مي توان در روشهای دستمال كشي، اسپري دستي، اسپري اتوماتيك و يا روش غوطه وري استفاده كرد. زمان فرايند، غلظت و دماي اين نوع شوينده ها به روش به كار گرفته شده بستگي دارد. شوينده هاي خنثي به عنوان پاك كننده اصلي چندان مؤثر نيستند. از اين مواد بيشتر به عنوان پاك كننده اوليه استفاده مي شود.

جستجو در سایت

برای مشاهده آنالیز و مشخصات فنی محصولات به لینک زیر مراجعه کنید

آنالیز محصولات

برای مشاهده ویدیوهای علمی و آموزشی به لینک زیر مراجعه کنید

مشاهده ویدیو