خرید سدیم نیتریت با کیفیت از منابع معتبر همیشه یکی از دغدغه های مهم به حساب می آید بای تهیه ی این ماده تنها کافیست با شماره های موجود در سایت با ما تماس حاصل فرمایید.شکل ظاهری سدیم نیتریت به صورت کریستال های سفید متمایل به زرد است که می تواند به صورت پودری هم باشد. این ماده بدون بو بوده و در معرض اکسیژن هوا اکسید می شود. این ماده در دمای 100 درجه فارنهایت منفجر می شود و در دمای 320 درجه سانتی گراد تجزیه می شود و نقطه ذوب آن 271 درجه سانتی گراد می باشد. محصول فوق در حضور شیشه در برابر خوردگی مقاوم می باشد.

برای اطلاع از قیمت خرید و فروش سدیم نیتریت با ما در ارتباط باشید.

تلفن: 02177641217

 

 

ویژگی ها

میزان حلالیت این ماده به شرح زیر می باشد: به راحتی در آب داغ محلول است. محلول در آب سرد. نیمه محلول در متانول. حلالیت بسیار کم در دی اتیل اتر و الکل. در مجموع در آب به طور کامل حل می شود (82گرم در 100میلی لیتر در 20 درجه سانتی گراد)

محصول فوق در شرایط زیر ناپایدار است: گرمای بالا، تولید گرد و غبار، منابع احتراق، قرار گرفتن در معرض هوا، مواد قابل اشتعال، مواد ناسازگار، قرار گرفتن در معرض هوای مرطوب یا آب.

ناسازگاری این ماده با مواد مختلف از این قرار می باشد: Sodium nitrite یک اکسید کننده قوی است و بسیار واکنش پذیر با مواد قابل احتراق و موادآلی. واکنش پذیر با عوامل کاهنده، فلزات و اسیدها. کمی واکنش پذیر با رطوبت.

نکات قابل ملاحظه درباره واکنش پذیری : جاذب رطوبت. اکسید کننده قوی. در هوا به آرامی به نیترات اکسید تبدیل میشود. با مواد کاهنده به شدت واکنش میکند.

 

کاربرد ها

از سدیم نیتریت به عنوان مواد نگهدارنده در سویس و کالباس استفاده می شود تا مانع رشد باکتری های خطرناک مثل کلستریدیوم بوتولینوم (عامل بوتولیسم؛ مسمومیت غذایی حاد) گردند. همچنین ترکیب شدن این ماده با میوگلولولین و هموگلولولین گوشت باعث ایجاد رنگ مطلوب صورتی در گوشت شده و به آن حالتی جذاب و تازه می بخشد. به علاوه فاسد شدن گوشت را به تاخیر انداخته و باعث حفظ عطر و طعم ادویه های آن می شوند. اما اخیرا دلایلی برای منع استفاده از این ماده در صنایع غذایی مبنی بر سرطان زا بودن گوشت های فرآوری شده ارائه شده است و توصیه می شود تا از جایگزین های این ماده مانند شیره ی گیاهانی همچون کرفس و چغندر استفاده شود. 

اما برای نیتریت مصرف شده در بدن چه رخ می دهد؟

در صورت مصرف بیش از اندازه نیتریت و نیترات (در بدن به نیتریت تغییر می کند) می تواند وضعیتی بنام methemoglobinemia رخ دهد. این حالت اغلب در نوزادان به وجود می آید و با غیر فعال نمودن هموگلوبین توسط نیتریت در انتقال اکسیژن مشکل رخ می دهد. مسمومیت های حاصل از مصرف آب های آشامیدنی آلوده به نیترات نیز می تواند همچین مشکل هایی را پدید آورد.

در صورتی که از سلامت کامل برخوردار باشید اغلب این ماده در بدن به نیتریک اکسید تبدیل می شود و می تواند نقش زیادی در بدن داشته باشد. اما در مواردی خاص این ماده می تواند به نیتروز آمین (ماده ای سمی) تبدیل شود.
وزارت کشاورزی ایالات متحده به منظور به حداقل رساندن تشکیل نیتروزامین ، ضمن جلوگیری از بیماریهای ناشی از مواد غذایی مانند بوتولیسم ، استفاده از ماده ی فوق را به حدود 200 پارت از سدیم نیتریتبه ازای هر ppm از وزن گوشت محدود نموده است.

سدیم نیتریت و کاربرد آن در صنایع غذایی

با این حال برخی مطالعات تفاوتی ما بین نیتریت دریافتی از سبزیجات و گوشت قائل نمی شوند و ممنوعیتی برای مصارف به اندازه ی آن اعلام نکرده اند.

تولیدکنندگان نیز برای کاهش احتمال تولید نیتروزآمین به محصولات خود اسید آسکوربیک و یا ویتامین سی می افزایند تا سبب تشکیل نیتریک اکسید کاملا بی خطر شوند.

با این حال آیا می توان گفت مصرف غذا های گوشتی به دلیل وجود این ماده مضر هستند؟

خیر نه به این شدت! در اغلب افراد همه ی نیتریت های مصرفی به اکسید نیتریک بی ضرر تبدیل می شوند اما باید توجه نمود افرادی که داروی های مهارکننده‌های پروتون پمپ (سرکوب کننده های اسید) مصرف می نمایند در این زمینه استثنا می باشند. زیرا کاهش اسیدیته در معده آنها ممکن است سبب رشد باکتری هایی شود که می توانند تولید نیتروزآمین را افزایش دهند

جالب است بدانید در یک رژیم غذایی تنها 5 درصد نیتریت دریافتی از طریق گوشت های فراوری شده است و بیش از 80 درصد از طریق سبزیجات به بدن وارد می شود

اما آیا می دانستید این ماده پادزهر سیانور نیز به حساب می آید و در مسمومیت های به وجود آمده از مصرف سیانور در دوز های مشخص تجویز می گردد؟

مصرف سیانید می تواند سبب مسمومیت و یا حتی مرگ در برخی افراد شود. معمولا برای درمان این مسمومیت از تجویز سریع اکسیژن و یا پادزهر هایی مانند تیوسولفات سدیم و یا نیتریت سدیم استفاده می شود. این ماده که به صورت داخل وریدی تزریق می شودموجب ایجاد متاموگلوبین می گردد و سیانید های پیوندی و یا غیر پیوندی را به دور از سیتوکروم a3 جذب می نماید. در نتیجه ی این عمل، مجددا سیتوکروم a3 می تواند به کمک در تولید ATP بپردازد

علاوه بر این اخیرا اثر گذاری سدیم نیتریت برای افزایش جریان خون با گشاد کردن رگ های خونی به اثبات رسیده است و به عنوان یک وازودیلاتو عمل می نماید. تحقیقات بر روی کاربرد این ماده بر روی بر طرف نمودن کم خونی داسی شکل ، مسمومیت با سیانید ، سکته قلبی ، آنوریسم مغزی و فشار خون ریوی رد نوزادن در حال انجام است.

 

سایر کاربرد های این ماده عبارتند از:

 شتاب دهنده در صنایع لاستیک

 تثبیت کننده رنگ در کونت خام

دی آزو کردن (به وسیله واکنش با اسید هیدروکلریک)

 در صنایع عکاسی

 در صنایع رنگ سازی

 به عنوان واکنش گر در شیمی تجزیه

نکات نگهداری:

نیتریت سدیم می تواند در اثر مجاورت با هوا توسط اکسیژن موجود ، اکسید گردد و به سدیم نیترات NaNO3 تبدیل شود. در نتیجه حتما از بسته بودن درب ظرف نگهداری این ماده اطمینان خاطر حاصل نمایید.

این ماده در دمای اتاق پایدار است اما در صورت گرم شدن ناپایداتر می باشد و حتی در دماهای بالاتر از 533 درجه ی سانتی گراد امکان دارد منفجر شود.

 

خرید و فروش مواد شیمیایی را به ما بسپارید

 

تلفن: 02177641217

 

 

 

جستجو در سایت

برای مشاهده آنالیز و مشخصات فنی محصولات به لینک زیر مراجعه کنید

آنالیز محصولات

برای مشاهده ویدیوهای علمی و آموزشی به لینک زیر مراجعه کنید

مشاهده ویدیو