میوه های حاوی اسید اگزالیک

اگر شما سابقه سنگ کلیه کلسیم اگزالاتی یا بیماری کلیوی داشته باشید، ممکن است  نیاز داشته باشید مصرف اگزالیک اسید را محدود کنید. گیاهان به طور طبیعی حاوی  اگزالیک اسید هستند. بنابراین اگر شما یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید که شامل میوه ها، سبزیجات، حبوبات وآجیل باشد، شما مصرف کننده اگزالیک اسید یا اگزالات هستید. برای اغلب افراد این یک مشکل نیست چون  اگزالیک اسید از طریق ادرار دفع میشود. افرادی که رژیم غذایی آنها باید از اگزالات کمی برخوردار باشد، ممکن است میوه هایی  که اگزالات کمی دارند را انتخاب کنند.

 

 مشکلی که اگزالیک اسید به وجود می آورد  

براساس دستاوردهای سازمان OHF (Oxalosis and Hyperoxaluria Foundation) که وظیفه درمان و آگاه سازی مردم در رابطه با بیماری هایی از قبیل هیپراگزالوری و سنگ کلیه از جنس اگزالات کلسیم را دارد؛ بیش از 90 درصد اگزالیک اسیدی که شما مصرف می کنید، از طریق ادرار دفع میشود. مشکل بالقوه زمانی رخ میدهد که اسید اگزالیک در کلیه تان با کلسیم برخورد کند، چون آنها می توانند با هم ترکیب و متبلور شده و تشکیل سنگ کلیه از جنس اگزالات کلسیم دهند. در افراد مبتلا به سنگ‌های کلیوی از نوع اگزالات کلسیم ، کاهش مقدار اگزالات در رژیم غدایی ممکن است مانع از تشکیل سنگ شود. اگر شما بیماری کلیوی یا یک بیماری نادر به نام هیپراگزالوری (hyperoxaluria) اولیه دارید، ممکن است نیاز داشته باشید میزان اگزالات موجود در رژیم غذایی خود را محدود کنید. اینکه آیا شما باید میزان مصرف اگزالات را محدود کنید بستگی به نیازهای فردی تان دارد، بنابراین جهت  تعیین بهترین رژیم غذایی برای وضعییتان  با یک متخصص رژیم غذایی مشورت کنید.

 

میوه های با  میزان اگزالات زیاد  

تعداد میوه هایی که اگزالیک اسید زیادی دارند و شما با رعایت رژیم غذایی کم اگزالات باید از خوردن آنها اجتناب کنید، بسیار کم است. این میوه ها عبارت است از: برگ زرد آلو، انجیر، کیوی، آلو، توت قرمز و ریواس.

بر اساس گزارش سازمان OHF میوه های با مقداراگزالات بالا میوه هایی هستند که در 150 گرم از آنها مقدار 26 تا 99 میلی گرم اگزالات موجود باشد. با توجه به تحقیقات دانشگاه نیویورک؛ در یک رژیم غذایی کم اگزالات برای جلوگیری از سنگ کلیه، نباید روزانه بیشتر از 50 میلی گرم اگزالات در روز مصرف شود. با این وجود سازمانOHF  مصرف کمتر از 80 میلی گرم در روز را پیشنهاد میکند.

 

میوه هایی با میزان اگزالات متوسط  

 براساس گزارش های سازمانOHF  میوه هایی که حاوی 10 تا 25 میلی گرم اسید اگزالیک در 150 گرم هستند، منابع  متعادل اگزالات اند. اگر شما مصرف اگزالات را برای جلوگیری از سنگ کلیه محدود میکنید شما می توانید از خوردن میوه هایی که در این دسته قرارمی گیرند لذت ببرید تا زمانیکه حداقل 200 میلی گرم کلسیم در هر وعده غذایی و مقدار زیادی مایعات مصرف کنید. میوه های با اگزالات متعادل عبارتند از:تمشک، زغال اخته، آلو، انبه و پرتقال. دانشگاه نیورک همچنین بیدانه سیاه و سفید، آلبالو و آلو بنفش را به این لیست اضافه میکند.

 

میوه هایی برای لذت بردن  

بر اساس OHF، اغلب افراد با سنگهای از نوع اگزالات کلسیم میتوانند با خوردن میوه های با میزان اگزالیک کم مدارا کنند مادامیکه در هر وعده غذایی کلسیم مصرف کنند و از خوردن مایعات مضایقه نکنند. با توجه به گزارش های OHF و دانشگاه نیویورک شما میتوانید از خوردن سیب، زرد آلوهای تازه، موز، گیلاس، انگور، ملون، خربزه، آناناس، نارنگی و شلیل لذت ببرید. OHF  تمشک و کشمش را هم به لیست اضافه میکند. در حالی که NYU  همچنین گیریپ فروت، پرتقال، هلو و گلابی را هم شامل می شود.

 

درباره توت فرنگی ها

توت فرنگی های منجمد منبع  با مقدارمتوسط اگزالات اند درحالیکه هم OHF  وهم NYU موافق اند که توت فرنگی تازه میوه ای با مقدار اگزالات کم است.دانشگاه Wisconsin-Madison توصیه میکند مصرف توت فرنگی محدود شود زیرا انها مقدار اگزالات را در ادرار افزایش میدهد. 

 

جستجو در سایت

برای مشاهده آنالیز و مشخصات فنی محصولات به لینک زیر مراجعه کنید

آنالیز محصولات

برای مشاهده ویدیوهای علمی و آموزشی به لینک زیر مراجعه کنید

مشاهده ویدیو