کاربرد انواع پلاستیک و ویژگی های آن در بسته بندی مواد غذایی: آیا می دانستید پلاستیکها از عناصرگوناگونی مانند کربن،هیدروژن اکسیژن و سولفور ساخته شده اند و برای ساخت بسیاری از محصولاتی که ما روزانه با آن ها سر و کار داریم،استفاده می شوند. در ادامه با کاربرد های این مواد در بسته بندی مواد غذایی بیشتر آشنا خواهید شد:

طعم دهنده ها:
طعم دهنده یا چاشنی ها تصور احساسی از مواد غذایی و یا مواد دیگر است و در درجه اول توسط حس های شیمیایی از طعم و بو تعیین می شوند. عطر و چاشنی غذا را می توان با انواع طبیعی یا مصنوعی طعم دهنده که بر این حس ها تاثیر می گذارد، تغییر داد. چاشنی به عنوان ماده ای است که طعم و بوی ماده دیگری را تغییر می دهد و موجب تغییر ویژگی های محلول می شود. از سه احساس شیمیایی، بو عامل اصلی عطر مواد غذایی است.

سیتریک اسید:

سیتریک اسید با فرمول شیمیایی 7O8H6C ،به فرم آبدار یک میان وعده کلیدی در متابولیسم است. این یک ترکیب اسیدی در میوه های مرکبات است. نمک های اسید سیتریک (سیترات ها) می توانند به عنوان ضد انعقاد به دلیل قابلیت کلتیم کلتیم مورد استفاده قرار گیرند.

اسید سیتریک خشک یک عامل تجزیه کننده و ضد انعقاد است. مكانيزم عملكرد بدون آب این نوع اسید به عنوان يك فعاليت اسيدي كننده و فعاليت كلاتيو كلسيم است. اثر فیزیولوژیکی اسید سیتریک خشک به وسیله کاهش فعالیت فاکتور انعقادی است.

 


    پارابن چیست؟ 

    (paraben)

paraben

 

پارابن از جمله نگه دارنده های مهم در صنایع آرایشی و داروها است. متیل پارابن و پروپیل پارابن، دو طبقه مهم از ترکیبات هستند که به عنوان ماده اولیه در مواد آرایشی مختلف کاربرد دارند.