اسید بوریک چیست؟

بوریک اسید یک هیدرات ضعیف اسیدی است که دارای خواص آنتی سپتیک، ضد قارچی و ضد ویروسی است. مکانیسم دقیق عمل اسید بوریک ناشناخته است؛ به طور کلی در درمان عفونت های مخمر و زخم های سرد استفاده می شود. این ماده که بورات هیدروژن نیز نامیده می شود، اغلب به عنوان یک ضد عفونی کننده، حشره کش، بازدارنده شعله، جذب نوترون یا پیش ماده برای سایر ترکیبات شیمیایی استفاده می شود . فرمول شیمیایی آن H3BO3 است و به شکل بلورهایی رنگی و یا یک پودر سفید است که در آب حل می شود.

دارای وزن مولکولی  61.831 گرم بر مول ، نقطه جوش 572 و نقطه ذوب 340 درجه فارنهایت می باشد. به صورت جامدات کریستالی بی رنگ و بی بو و یا پودر سفید رنگ می باشند.

منتول چیست؟

منتول یک ترکیب ارگانیک بصورت پودری و کریستالی با فرمولC10H20O است که به صورت مصنوعی ساخته شده و به طور طبیعی در گیاهان نعناع یافت می شود، مانند نعناع تند ( نوعی برگ معطر است که به عنوان طعم دهنده استفاده میشود). درهنگام مصرف، منتول احساس خنکی به مصرف کننده می دهد. هنگامی که منتول به مواد دارویی و مواد غذایی اضافه می شود، به عنوان یک چاشنی با طعم نعناع عمل می کند. همچنین دارای اثر ضد حساسیت بر روی پوست و غشاهای مخاطی است، در نتیجه یک اثر ضد درد یا بیهوشی موضعی تولید می کند.

1- متیلن کلراید چیست؟

متیلن کلراید که با نام دی کلرو متان نیز شناخته می شود، یک هیدروکربن کلر است که به عنوان ماده بیهوشی استنشاقی استفاده می شود و در غلظت های بالا به عنوان ماده مخدر عمل می کند. عمده مصرف آن به عنوان حلال صنعتی در تولید و تکنولوژی غذایی و دارویی است. دی کلرو متان به عنوان تینر رنگ یا رقیق کننده آن و تولید فیلم فوتوگرافی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده از سوی موسسه ملی بهداشت و ایمنی شغلی آمریکا، به عنوان ماده ای با خاصیت سرطان زایی بالقوه در حیطه شغلی در نظر گرفته شده است.

  • روغن کستر(روغن کرچک)

کستر اولیل یا روغن کرچک  نوعی روغن نباتی است که از تحت فشار قرار دادن دانه های گیاهی موسوم به  کرچک به دست می آید. حدود 90 درصد از روغن کرچک اصل و خالص را اسید های چرب ریسینولیک اشباع نشده تشکیل داده اند. نام دیگر این ترکیب  کستر اویل اتوکسیله می باشد. این ماده یک سورفکتانت است که کاربرد های فراوانی در مصارف خانگی و صنعتی مانند عامل پایدار کننده در تهیه داروها ،پماد ها و غذاهای دامی و ... دارد. روغن کستر اتوکسیله مخلوط پیچیده ای از اجزا آب دوست و آب گریز می باشد که در این روغن، حدود 80 درصد کل مخلوط را اجزا آب گریز تشکیل داده است.