متیلن کلراید ، قیمت متیلن کلراید ، فروش متیلن کلراید

 دی کلرومتان (DCM) یا متیلن دی کلراید ترکیبی آلی با فرمول CH2Cl2 می باشد. این مایع بی رنگ و فرار بوده و با عطر نسبتا شیرین به عنوان حلال مورد استفاده قرار می گیرد. متیلن کلراید قابل اختلاط با آب نیست و یکی از انواع حلال های پایه کلریدی است. حلال های پایه کلریدی قابلیت حل شدن در گستره ی وسیعی از ترکیبات آلی را دارند و به عنوان حلال مناسب در بسیاری از چرخه های شیمیایی کاربرد دارند. 

 

برای اطلاع از قیمت خرید و فروش متیلن کلراید با ما در ارتباط باشید.

تلفن: 02177641217

برای دریافت اطلاعات بیشتر، مشخصات فنی و آنالیز متیلن کلراید را مشاهده کنید.

پیدایش

بیشترین میزان متیلن کلراید در نتیجه تولید گازهای صنعتی ایجاد می­شود. با این حال این ماده به طور طبیعی درمنابع اقیانوسی، جلبکی، تالابی و آتشفشان­ها وجود دارد. 

 

تولید متیلن کلراید 

متیلن کلراید در اثر واکنش کلرومتان با گاز کلر در دمای ۵۰۰-۴۰۰ درجه سلسیوس طی واکنش¬های زیر حاصل می شود 

CH4 + Cl2 → CH3Cl + HCl 

CH3Cl + Cl2 → CH2Cl2 + HCl 

CH2Cl2 + Cl2 → CHCl3 + HCl

CHCl3 + Cl2 → CCl4 + HCl 

در اثر واکنش های فوق همزمان مخلوطی از کلرومتان، دی کلرومتان، کلروفرم و کربن تتراکلراید به وجود می آید که با عمل تقطیر این مخلوط قابل جداسازی می باشد. 

دو مورد از خواص متیلن کلراید باعث شده تا این حلال در بسیاری از فرآیندهای شیمیایی حضور موثر داشته باشد. این دو مورد عبارتند از: فراریت و قابلیت انحلال

 

کاربرد متیلن کلراید 

در صنایع غذایی، متیلن کلراید به قهوه و چای های بدون کافئین به عنوان طعم دهنده افزوده می شود. به دلیل فراریت بالای آن در سوخت اسپری ها (اسپری رنگ یا اسپری حشره کش) از آن استفاده می شود.

به عنوان حلال در پاککننده های رنگ، به عنوان ماده فرار برای ضدعفونی کردن محصولاتی مانند غلات و توت فرنگی پس از برداشت و به عنوان شستشو دهنده در كارخانجات توليد كفش، زيره كفش، قطعه سازی و فيلترسازی کاربرد دارد.

برای تولید مواد اولیه مثل متیلال داروسازي ها و براي جدا سازي روغن از دانه هاي روغني استفاده می شود. 

 

 

جستجو در سایت

برای مشاهده آنالیز و مشخصات فنی محصولات به لینک زیر مراجعه کنید

آنالیز محصولات

برای مشاهده ویدیوهای علمی و آموزشی به لینک زیر مراجعه کنید

مشاهده ویدیو

محصولات مرتبط با این محصول