آشنایی با خواص سولفات منگنز

سولفات منگنز: فرمول شیمیایی سولفات منگنز MnSO4(H2O) می باشد. یک ترکیبی غیرآلی، جامد و به رنگ صورتی کمرنگ بوده و نام شیمیایی تجاری این نمک manganese(II)می باشد. این ماده پیش ساز تولید فلز منگنز و بسیاری دیگر از ترکیبات شیمیایی است. این ماده خاک هایی که کمبود منگنز دارند را اصلاح می کند.  برای تهیه و استعلام قیمت  این محصول و سایر مواد شیمیایی مورد نیاز حود از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید.

 

برای اطلاع از قیمت خرید و فروش سولفات منگنز با ما در ارتباط باشید.

تلفن: 02177641217

 

 مشخصات:

نمک های این ماده در آب محلول آبی صورتی رنگی ایجاد می کند ([Mn(H2O)6]2+). این ترکیب مانند سایر سولفات های فلزات فرم های هیدراته مختلفی دارند. مثل مونوهیدرات، تتراهیدرات پنتا هیدرات و هپتاهیدرات، که البته فرم مونوهیدرات بیشتر متداول است. جهت تهیه این ماده با ما در ارتباط باشید.

تولید:

260میلیون تن از این ماده در سال 2005 در جهان تولید شده است. سنگ معدن Mn در اثر تبدیل به این ماده خالص سازی و استخراج می­شود. دراثر ترکیب پتاسیم پرمنگنات با سدیم هیدروژن سولفات و هیدروژن پروکساید نیز محصول حاصل می­شود. 

در شرایط آزمایشگاهی این ماده در اثر واکنش MnO2 با سولفور دی اکسید حاصل می­شود 

MnO2 + SO2 → MnSO4

 

کاربرد :

این ماده کاربرد های فراوانی دارد که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کاربرد های این ماده عبارتند از: کود های شیمیایی، مواد افزودنی خوراکی، رنگرزی، سرامیک سازی، دارویی و قارچ کش

 

 نکات ایمنی 

خوردن این ماده منجر به التهاب دستگاه گوارش و اسهال و استفراغ می­گردد. تنفس این ماده موجب التهابات دستگاه تنفسی شده و همین طور تماس این ماده با چشم باعث تحریک چشم و سوزش آن می­ گردد.

جستجو در سایت

برای مشاهده آنالیز و مشخصات فنی محصولات به لینک زیر مراجعه کنید

آنالیز محصولات

برای مشاهده ویدیوهای علمی و آموزشی به لینک زیر مراجعه کنید

مشاهده ویدیو