پودر تالک ، قیمت پودر تالک ، فروش پودر تالک

 تالک چیست ؟ یک ترکیب معدنی هیدروکسی سلیکات است که مرکب از سیلیکون ، منیزیم ، اکسیژن و آب است . فرمول شیمیایی این ماده  Mg3Si4O10(OH)2 است . تالک نسبتا خالص است اما می تواند حاوی مقادیر کمی از آلومینیوم ، آهن ، منگنز و تیتانیوم باشد. این ماده با توجه به ترکیباتش می تواند سفید ، سبز روشن ، سبز تیره و یا قهوه ای باشد.

 

 

برای اطلاع از قیمت خرید و فروش پودر تالک با ما در ارتباط باشید.

تلفن: 02177641217

 

 خواص و ویژگی ها

talc نرم ترین ماده معدنی است و در مقایسه با الماس که درجه سختی 10 دارد دارای درجه سختی 1 است . از ورقه های میکروسکوپی که با پیوندهایی ضعیف به یکدیگر متصل شده اند تشکیل شده است ، همین پیوندهای ضعیف باعث شده اند که ورقه ها بتوانند به آرامی بر روی یکدیگر لغزیده و باعث نرمی و روانی شوند.

تالک همچنین برای توصیف سنگ معدنی که حاوی تالک باشد نیز مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ معدن های دیگر که حاوی این ترکیب هستند Steatite و soapstone هستند که Steatite دارای خلوص و کیفیت بالاتری است .

 

تالک

 

 

نحوه تشکیل

برای شکل گیری این ماده دو روش وجود دارد .  در روش اول آب گرم حامل منیزیم و سیلیکا با سنگ مرمر دولومیتی واکنش داده و سپس جایگزین آن می شود.

فرآیند دوم شامل دگرگونی در سنگ های آذرین می شود که حاوی ماده ای معدنی به نام مافیک هستند که حاوی درصد بالایی از منیزیم و آهن است . در این روش دنباله ای از سیالات با مافیک غنی از منیزیم واکنش داده و سپس مافیک معدنی با talc جایگزین می شود.

 

ویژگی ها و کاربردها 

5 ویژگی که talc را برای استفاده در مصارف صنعتی و خانگی محبوب کرده است عبارتند از : نرمی ، خنثی بودن از نظر شیمیایی ، ورقه ای بودن ، سفیدی و وابستگی آن به ترکیبات آلی است .

صنعت کاغذ به صورت گسترده از talc به عنوان پرکننده در تولید کاغذ استفاده می کنند . این ماده به کاغذ سفیدی ، نرمی و کدری می دهد. یکی دیگر از کاربردهای مهم صنعتی تالک استفاده از آن در لعاب سرامیک است که باعث می شود سرامیک درخشندگی و شکل پیدا کند .

کاشی ، سفال ، چینی و عایق های الکتریکی در ساختار خود حاوی این ترکیب هستند. از سایر کاربردهای Talc می توان به استفاده در تولید مواد آرایش بهداشتی ، صابون ، پلاستیک ، لاستیک و .. اشاره کرد. 

جستجو در سایت

برای مشاهده آنالیز و مشخصات فنی محصولات به لینک زیر مراجعه کنید

آنالیز محصولات

برای مشاهده ویدیوهای علمی و آموزشی به لینک زیر مراجعه کنید

مشاهده ویدیو