پتاسیم پرمنگنات ، قیمت پتاسیم پرمنگنات ، فروش پتاسیم پرمنگنات

خواص پتاسیم پرمنگنات

فرمول شیمیایی پتاسیم پرمنگنات  KMnO۴.  یک ترکیبی معدنی است که نمک آن از یونهای K+ و  MnO۴- تشکیل شده است. در گذشته به آن پرمنگنات و پتاس هم می‌گفتند. پتاسیم پرمنگنات یک مادهٔ اکسنده ی بسیار قوی است. محلول آن در آب است به رنگ ارغوانی میباشد که از تبخیر آن بلورهای منشوری و درخشان به رنگ ارغوانی بسیار تیره (مایل به سیاه) بر جای می ماند. در این ترکیب منگنز با عدد اکسایش ۷+ حضور دارد. 

 

قیمت پتاسیم پرمنگنات

شرکت مبتکران شیمی آمادگی خود را جهت فروش پتاسیم پر منگنات اعلام می دارد. جهت اطلاع از قیمت پتاسیم پر منگنات و کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید.این محصول در انبار تهران موجود میباشد و قابل ارسال به تمام نقاط کشور است.

 

کاربرد پتاسیم پر منگنات 

 بسیاری از کاربردهای پتاسیم پرمنگنات به‌خاطر خواص اکسیدکنندگی آن است، از این جهت که یک اکسید کنندهٔ قوی است و اینکه در این فرایندها محصول فرعی سمی تولید نمی کند و تمامی اینها از جمله مزایای پتاسیم پر منگنات است. از کاربرد های پرمنگنات پتاسیم می توان به جذب اتیلن اشاره نمود که پس از برداشت محصولات کشاورزی جهت افزایش عمر انبار از آن استفاده می شود. 

 در صنایع سینمایی و تلویزیونی، یکی از مواد شیمیایی اصلی که برای کهنه کردن مجموعهٔ لباس‌ها و غیره می باشد، پتاسیم پرمنگنات است. خاصیت اکسید کنندگی پرمنگنات باعث می‌شود که پارچه ها، طناب ها، چوب‌ها و شیشه‌ها بیش از ۱۰۰ سال قدیمی تر از آنچه هستند به نظر بیایند. همچنین به عنوان یک ضد عفونی کننده به کار رود. برای مثال برای درمان برخی زخم‌ها مانند عفونت قارچی از محلول رقیق پرمنگنات استفاده می‌شود. کاربرد دیگر آن حذف آهن و هیدروژن سولفید (مادهٔ حاصل بوی بد تخم مرغ فاسد شده) و حذف فسفر آب آشامیدنی‌ است 

 

جستجو در سایت

برای مشاهده آنالیز و مشخصات فنی محصولات به لینک زیر مراجعه کنید

آنالیز محصولات

برای مشاهده ویدیوهای علمی و آموزشی به لینک زیر مراجعه کنید

مشاهده ویدیو