هیدرو سولفید سدیم ، قیمت هیدرو سولفید سدیم ، فروش هیدرو سولفید سدیم

توضیحات محصول

1- پودر به رنگ سفید 

2-  دارای بوی ضعیف سولفور، 

3-  دارای خطر آتش سوزی، 

4-  محلول در آب و نامحلول در الکل، 

5- در 55 درجه سلسیوس ذوب میشود، 

6-  به عنوان واسطه شیمیائی و کاتالیزگر و در فلوتاسیون کانه به کار می رود. نام دیگر آن سدیم دی تیونیت است

 

 

قیمت هیدرو سولفید سدیم

شرکت مبتکران شیمی آمادگی خود را جهت فروش هیدرو سولفید سدیم اعلام می دارد. این محصول در انبار تهران موجود میباشد و قابل ارسال به تمام نقاط کشور است. جهت اطلاع از قیمت هیدرو سولفید سدیم و کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید.

 

تولید هیدرو سولفید سدیم

 دو طریق برای تولید این ماده وجود دارد

درروش نخست: گرد روی، سدیم بی سولفیت را دردمای اتاق می کاهد  

: 2NaHSO3 + H2SO3+ Zn ͢ ZnSO3 + Na2S2O4 +2H2O

 محصول به دست آمده با شیرآهک واکنش داده تا هر مقدار اسید آزاد خنثی شود، ازاین طریق انحلال پذیری ZnSO3 کاهش یافته و با کاغذ صافی جدا می شود. برای جدا نمودن Na2S2O4 . 2H2O هم از سدیم کلرید استفاده می گردد. بعد از جدا شدن با الکل، آبگیری و خشک می شود. بلورهای این ماده فقط درحالت خشک پایدارند.

 

 درفرایند دوم، تعلیقی آبی ازگرد روی درفرمالدهید با گوگرد دیوکسید در80 0 C وارد عمل می شود. درمجاورت نمک قلیایی دوبار واکنش تجزیه اتفاق می افتد و نمک سدیم به دست می آید. محصول خالص نیز از طریق تبخیر در خلا حاصل می شود. طریق دیگرکاهش محلول سدیم سولفیت با ملغمه سدیم [ که درتهیه کلربا استفاده ازپیل جیوه ای درPH کنترل شده درحد 5 الی 7 تشکیل می شود ] است. ازسدیم فرمات که به عنوان محصول جانبی که درساخت پنتااریتریتول تشکیل می شود، می توان سدیم هیدروسولفیت تهیه نمود.

برای این کارسدیم فرمات دریک محلول الکلی قلیایی با گوگرد دیوکسید وارد واکنش می شود

HCOONa + 2SO2 + NaOH ͢ Na2S2O4 + CO2 + H2O

   

کاربرد هیدرو سولفید سدیم 

سدیم هیدروسولفیت یکی ازمهمترین مواد شیمیایی درصنایع رنگرزی و چاپ می باشد. سدیم هیدروسولفیت را می توان کاهنده بسیارقوی بشمارآورد که بربسیاری ازرنگینه ها مخصوصاَ رنگ های خمره ای موثر است وآنها را به شکل انحلال پذیر می کاهد. ازاین کاهنده در جدا کردن برخی رنگینه ها از پارچه و صابونها استفاده می شود. یکی ازمشکلات عمده این ترکیب عدم پایداری آن بود ولی بعدها این مشکل برطرف شده وا مکان ذخیره کردن این ترکیب به وجود آمد. درصنعت رنگرزی به این ماده هیدرو می گویند. درحال حاضر درصنعت خمیر چوب و کاغذ به جای روی از سدیم هیدروسولفیت استفاده می کنند تا مقررات مربوط به عدم استفاده از روی را رعایت کرده باشند. درصنایع مرتبط با خاک برای جدا کردن رنگ قرمز آهنی از خاک و درساخت کاغذ برقی و چینی ازهیدرو استفاده می کنند. ازاین ترکیب به مقدارزیاد دررنگرزی پارچه جین با رنگ نیلی استفاده می شود. 

 

 

 

جستجو در سایت

برای مشاهده آنالیز و مشخصات فنی محصولات به لینک زیر مراجعه کنید

آنالیز محصولات

برای مشاهده ویدیوهای علمی و آموزشی به لینک زیر مراجعه کنید

مشاهده ویدیو