نیتریت سدیم ، خرید نیتریت سدیم ، فروش نیتریت سدیم

  شکل ظاهری نیتریت سدیم به صورت کریستال های سفید متمایل به زرد است که می تواند به صورت پودری هم باشد. این ماده بدون بو بوده و در معرض اکسیژن هوا اکسید می شود. این ماده در دمای 100 درجه فارنهایت منفجر می شود و در دمای 320 درجه سانتی گراد تجزیه می شود و نقطه ذوب آن 271 درجه سانتی گراد می باشد. محصول فوق در حضور شیشه در برابر خوردگی مقاوم می باشد. شما می توانید برای خرید نیتریت سدیم و فروش این محصول با ما از طریق راه های ارتباطی تماس برقرار نمایید . 

قیمت نیتریت سدیم

شرکت مبتکران شیمی آمادگی خود را جهت فروش نیتریت سدیم اعلام می دارد. این ماده در انبار تهران در بسته بندی های 25 کیلوگرمی موجود می باشد و قابل ارسال به تمام نقاط کشور است جهت اطلاع از قیمت نیتریت سدیم و کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید.

تلفن تماس:


021-77657131

021-77641136

021-77649244

021-77641217

 

برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید:


09198991006
09198991007
09198991008

ارتباط با مسئول فنی: با تلگرام mbkchem@ درارتباط باشید.

 

ویژگی ها

میزان حلالیت این ماده به شرح زیر می باشد: به راحتی در آب داغ محلول است. محلول در آب سرد. نیمه محلول در متانول. حلالیت بسیار کم در دی اتیل اتر و الکل. در مجموع در آب به طور کامل حل می شود (82گرم در 100میلی لیتر در 20 درجه سانتی گراد)

محصول فوق در شرایط زیر ناپایدار است: گرمای بالا، تولید گرد و غبار، منابع احتراق، قرار گرفتن در معرض هوا، مواد قابل اشتعال، مواد ناسازگار، قرار گرفتن در معرض هوای مرطوب یا آب.

ناسازگاری این ماده با مواد مختلف از این قرار می باشد: Sodium nitrite یک اکسید کننده قوی است و بسیار واکنش پذیر با مواد قابل احتراق و موادآلی. واکنش پذیر با عوامل کاهنده، فلزات و اسیدها. کمی واکنش پذیر با رطوبت.

نکات قابل ملاحظه درباره واکنش پذیری : جاذب رطوبت. اکسید کننده قوی. در هوا به آرامی به نیترات اکسید تبدیل میشود. با مواد کاهنده به شدت واکنش میکند.

 

نیتریت سدیم

 

کاربرد نیتریت سدیم

از نیتریت سدیم به عنوان مواد نگهدارنده در سویس و کالباس استفاده می شود تا مانع رشد باکتری های خطرناک مثل کلستریدیوم بوتولینوم (عامل بوتولیسم؛ مسمومیت غذایی حاد) گردند. همچنین ترکیب شدن این ماده با میوگلولولین و هموگلولولین گوشت باعث ایجاد رنگ مطلوب صورتی در گوشت شده و به آن حالتی جذاب و تازه می بخشد. به علاوه فاسد شدن گوشت را به تاخیر انداخته و باعث حفظ عطر و طعم ادویه های آن می شوند. اما اخیرا دلایلی برای منع استفاده از این ماده در صنایع غذایی مبنی بر سرطان زا بودن گوشت های فرآوری شده ارائه شده است و توصیه می شود تا از جایگزین های این ماده مانند شیره ی گیاهانی همچون کرفس و چغندر استفاده شود.  

 

 

سایر کاربرد های این ماده عبارتند از:

 شتاب دهنده در صنایع لاستیک

 تثبیت کننده رنگ در کونت خام

دی آزو کردن (به وسیله واکنش با اسید هیدروکلریک)

 در صنایع عکاسی

 در صنایع رنگ سازی

 به عنوان واکنش گر در شیمی تجزیه

 

لینک های پر بازدید:آنالیز و مشخصات فنی 

مبتکران شیمی

 

جستجو در سایت

برای مشاهده آنالیز و مشخصات فنی محصولات به لینک زیر مراجعه کنید

آنالیز محصولات

برای مشاهده ویدیوهای علمی و آموزشی به لینک زیر مراجعه کنید

مشاهده ویدیو