مونو سدیم فسفات ، قیمت مونو سدیم فسفات ، فروش مونو سدیم فسفات

توضیحات محصول 

مونوسدیم فسفات (sodium phosphate monobasic) ترکیبی شیمیایی با شناسه پاب کم 24204 و جرم مولی 98/119g/mol   و به شکل پودر یا بلورهای بدون رنگ و بدون بو است. مونو سدیم فسفات ترکیبی از فرم های مصنوعی فسفر و سدیم است. فرمول شمیاییی مونوسدیم فسفات شامل یک اتم سدیم، دو هیدروژن و یک گروه فسفات PO4 است. فرم مونو هیدرات یک مولکول آب به ازای هر مولکول سدیم فسفات دارد. واژه مونو بیس اشاره به خنثی سازی یک باز منفرد تک ظرفیتی دارد و وقتی در یک محلول باز منفرد وجود داشته باشد اتم سدیم را جدا خواهد کرد. مقدار اکی والانس این ماده 9/4 است و در 5/4 قسمت آب حل می¬شود.  

 

فروش مونو سدیم فسفات

شرکت مبتکران شیمی آمادگی خود را جهت فروش مونو سدیم فسفات اعلام می دارد. جهت اطلاع از قیمت مونو سدیم فسفات و کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید.

 

تولید مونو سدیم فسفات 

این نمک از خنثی شده از بخشی از اسید فسفریک طی واکنش زیر حاصل می­شود: 

Na2HPO4 + H3PO4 ---> 2NaH2PO4 

دمای بالای 169 درجه سلسیوس موجب می­شود این نمک سدیم اسید پیروفسفات طی واکنش زیر حاصل می­شود: 

2 NaH2PO4 → Na2H2P2O7 + H2O

 

کاربرد مونو سدیم فسفات 

مونو سدیم فسفات عنصر شیمیایی مهمی در بدن انسان است. این ماده همچنین برای انجام بسیاری از آزمایش های شیمیایی ویژگی های مطلوبی دارد. این ترکیب در شرایط آزمایشگاهی و همین طور در بدن انسان به عنوان یک بافر به کنترل نوسانات سریع PH کمک می¬کند و یک پزشک ممکن است تا با توجه به علایم کمبود فسفر که ممکن است به دلیل رژیم غذایی نامناسب یا بیماری های دیگر ایجاد شده باشد، این مکمل غذایی را تجویز کند. حفظ تعادل این ماده در بدن بسیاری از جنبه های سلامت انسان را تامین می کند. سلول¬های بدن برای رشد، ترمیم و عملکرد صحیح به فسفر نیاز دارند و البته بیشترین حضور مونو سدیم فسفات در استخوان هاست به طوری که کمبود فسفر در بدن موجب علائمی چون اضطراب، استخوان درد، خستگی و تنفس نامنظم می¬شود. البته باید در نظر داشت مصرف میزان بالای این مکمل ها ممکن است موجب اختلالات کلیوی شود. اگرچه ترکیب مونو سدیم فسفات به خصوص همراه با سایر داروها سمی است اما محلول آن به به عنوان ملین به کاهش علائم یبوست کمک می کند. 

در دندانپزشکی برای ساخت پوشش های مصنوعی دندان و همچنین برای حفظ مینای دندان و جلوگیری از پوسیدن دندان ها به خمیر دندان اضافه می­شود و همچنین به طور جداگانه به عنوان محافظ دندان و دهان در دهان شویه ها کاربرد دارد. این ماده در تصفیه آب  و هم چنین در شیر خشک، غذای دام و به عنوان امولسیفایر نیز کاربرد دارد.

جستجو در سایت

برای مشاهده آنالیز و مشخصات فنی محصولات به لینک زیر مراجعه کنید

آنالیز محصولات

برای مشاهده ویدیوهای علمی و آموزشی به لینک زیر مراجعه کنید

مشاهده ویدیو