مونو آمونیوم فسفات ، قیمت مونو آمونیوم فسفات ، فروش مونو آمونیوم فسفات

 

ویژگی های کود مونو آمونیوم فسفات

فرمول مونو آمونیوم فسفات NH4H2PO4 است. این ماده دارای 11% ازت و  48% فسفر است. این محصول به صورت کریستال سفید رنگ می باشد. کود مونو آمونیوم فسفات کاملا محلول در آب است، میزان حلالیت آن در آب حدودا 40 گرم در لیتر است و قابل استفاده در انواع سیستم های آبیاری می باشد. درصد عمده ای از ازت و فسفات (پنتا اکسید فسفات - P2O5) مورد نیاز گیاه توسط کود مونو آمونیوم فسفات تامین می شود. میزان p2o5 این کود 85 % می باشد. مونو آمونیوم فسفات منبع اصلی فسفر و نیتروژن است و میزان فسفاتش از سایر کودهای جامد موجود بیشتر است و فاقد نمکهای کلرید، سدیم و عناصر سنگین می باشد. عنصر فسفر نقش زیادی در متابولیسم گیاهی داشته و یکی از عناصر غذایی ضروری برای رشد و توسعه گیاه می باشد. از این کود میتوان در هر مرحله از رشد گیاه استفاده کرد. میزان مصرف کود مونو آمونیوم فسفات برای باغات و زمین های زراعی 5 تا 10 kg در هر هکتار به فاصله زمانی 15 روز می باشد. کود مونو آمونیوم فسفات میتواند با اکثر سموم دفع آفات نباتی و کودهای شیمیایی (بجز کودهای منیزیمی و کلسیمی) مخلوط شود.

 

قیمت مونو آمونیوم فسفات

شرکت مبتکران شیمی آمادگی خود را جهت فروش مونو آمونیوم فسفات و سایر مواد شیمیایی مورد نیاز صنایع کشاورزی اعلام می دارد. این محصول در انبار تهران موجود میباشد و در بسته بندی های 25 کیلویی و قابل ارسال به تمام نقاط کشور است. جهت اطلاع از قیمت مونو آمونیوم فسفات و کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید.

 

تولید مونو آمونیوم فسفات

 پروسه تولید این ماده شیمیایی نسبتا ساده است.نسبت یک به یک از آمونیاک و اسیدفسفریک در رآکتورهای استوانه ای متقابل با هم واکنش نشان داده و گرانول های جامد MAP را می سازند. 

 

کاربرد مونو آمونیوم فسفات

این ماده در صنعت کشاورزی به عنوان کودهای شیمیایی مورد مصرف قرار میگیرد و یکی از کودهای بسیار مهم در این صنعت است. برای یک گیاه سه عنصر حیاتی وجود دارد که مونو آمونیوم فسفات به دلیل دارا بودن فسفر و ازت دو جزئ اصلی از این سه عنصر حیاتی را داراست. چون مونو آمونیوم فسفات محلول در آب است درصورت وجود رطوبت مناسب در خاک به سرعت حل میشود و موجب تقویت رشد گیاه میگردد.

مصارف غیر کشاورزی: پودر خشک این ماده شیمیایی در کپسول های آتش نشانی در منازل، مدارس و ادارات وجود داردو به سرعت موجب خاموش شدن شعله های آتش میشود. 

 

جستجو در سایت

برای مشاهده آنالیز و مشخصات فنی محصولات به لینک زیر مراجعه کنید

آنالیز محصولات

برای مشاهده ویدیوهای علمی و آموزشی به لینک زیر مراجعه کنید

مشاهده ویدیو