تری سدیم سیترات چیست و چه کاربرد هایی دارد؟ به صورت کلی به نمک های سیتریک اسید، سیترات سدیم می گویند که شامل مونو ، دی و تری سدیم سیترات است. از بین نمک های موجود برای این ماده نوع تری کاربرد بیشتری دارد. این ماده در مقیاس تجاری به صورت سنتزی تولید می گردد اما در طبیعت نیز در مرکبات یافت می شود. از آنجایی که در سنتز این ماده از محصولات حیوانی کمک گرفته نمی شود، می توان از آن در غذاهای مربوط به گیاه خواران نیز استفاده نمود.

 

این نمک به صورت پودر و خوراکی نیز موجود است و پرمصرف ترین نمک امولسیون کننده در پنیرهای فرآوری شده و خرد شده است و عموما در ترکیب با اسید سیتریک به عنوان عامل بافری جهت کنترل pH نوشیدنی ها و مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده دارای مزه ترش است (همانند اسید سیتریک) همچنین مانند تمامی نمک ها مزه نمکی نیز دارد. مهمترین کاربرد این ماده استفاده به عنوان طعم دهنده و نگهدارنده در صنایع غذایی است. 

نام های دیگر : تری سدیم 2-هیدروکسی پروپن- 1و 2 و 3- تری کربوکسیلات

نام های تجاری : Citrosodina , Natrocitral , Orange Eno

بررسی بیشتر خواص:

این محصول به طور گسترده به عنوان تنظیم کننده اسیدیته و نگهدارنده در محصولات مختلفی مانند : مواد غذایی ، نوشیدنی ها ، داروها و غیره کاربرد دارد.

تری سدیم سیترات و ساختار مولکولی آن

 

از آنجایی که این ترکیب به صورت پودری می باشد خود به تنهایی pH قابل اندازه گیری نخواهد داشت. اما محلول ساخته شده با کمک این ترکیب  pH> 7.00 دارد. همانطور که انتظار می رود این محلول بازی است به دلیل آنکه نمک تری سدیم سیترات از واکنش یک اسید ضعیف(سیتریک اسید) و یک باز قوی(سدیم هیدروکسید) به دست آمده است.

همانگونه که اشاره شد تری سدیم سیترات بیشتر از فرم های مونو و دی کاربرد دارد، در ادامه به برخی از کاربردهای این ماده اشاره شده است:

کاربرد ها

 کاربرد های این ماده را در محصولات زیر می توانید مشاهده نمایید:

در صنایع غذایی :

  • ترکیب فوق به طور گسترده ای به عنوان تنظیم کننده اسیدیته و نگهدارنده در تولید مواد غذایی استفاده می شود. 

  • از این ماده به عنوان تنظیم کننده اسیدیته: در کیک و سوسیس برای به