الیاف مصنوعی و طبیعی چیست؟ چه خصوصیاتی دارند؟ در این مقاله با خواص این مواد و تفاوت هایشان بیشتر آشنا می شوید. بر طبق آمار گرفته شده در سال 1990، کل مصرف Fibers در جهان در حدود 40 * 10تن بوده است. در حالی که در سال 2000 این مقدار به 50*106 تن رسیده و در این میان مصرف پنبه بیشترین درصد مصرفی را در بین الیاف به خود اختصاص داده است و مقام بعدی مربوط به الیاف سنتزی (به طور عمده پلی استر) است. ولی از نظر تخمین درصد نرخ رشد، مصرف نوع سنتزی با 3.75 درصد دارای نرخ رشدی بیشتر از پنبه با 2.7 درصد است.خصوصیات الیاف ، مشتمل بر نسبت زیاد طول به قطر آن ها ، استحکام، لطافت، کشسانی، جذب رنگ و قابلیت ریسندگی آن ها جهت تولید نخ می باشد و به دو دسته ی کوتاه و رشته های طولانی تقسیم می شوند.

الیاف پشمی و پنبه ای نمونه هایی از دسته ی اول و الیاف مصنوعی جزو دسته ی دوم می باشند که طول آن ها به صد ها الی هزاران متر می رسد و آن ها را به اندازه های معینی می برند تا به صورت Fibers کوتاه در آیند. جالب است بدانید ابریشم تنها لیف طبیعی است که به صورت رشته ای (فیلامنت) موجود می باشد.

دسته بندی

در جدول زیر می توانید دسته بندی الیاف را مشاهده نمایید

1-طبیعی

مثال

توضیحات

نوع

1- دانه ای مانند پنبه

2- درختی مانند کتان

3- میوه ای مانند نارگیل

بر پایه ی سلولز

گیاهی

1-ابریشم

2-پشم

3-مو مانند موی بز و شتر

بر پایه ی پروتئین

حیوانی

آزبست

کاربرد در پارچه های ضدحریق

معدنی

 

2- مصنوعی

این نوع الیاف خود به دو دسته تقسیم می شود:

1- رژنره:

این ها موادی هستند که ماده ی اولیه ی آن ها از طبیعت به دست آمده و با اجرای عملیات شیمیایی به الیاف قابل استفاده ای برای مصارف نساجی تبدیل می شوند مانند استات سلولز که از استری کردن سلولز حاصل از منابع گیاهی به دست می آید

2- سنتزی:

این نوع مواد از ترکیبات شیمیایی تهیه شده اند و در ابتدا دارای ساختار لیفی نیستند بلکه طی عملیات لازم ساختمان لیفی به آن ها داده می شود . مهم ترین الیاف این دسته عبارتند از :

پلی آمید ها: مانند نایلون، پرلون

پلی استر ها: مانند داکرون، تترون

مشتقات پلی وینیل : نظیر پلی وینیل کلراید، پلی وینیل الکل

 پلی اکریلو نیتریل: مانند اورلون

در ادامه به شرح مختصری از ساختار شیمیایی مهمترین الیاف طبیعی ، رژنره و سنتزی می پردازیم

پنبه:

پنبه از 98 درصدسلولز خالص تشکیل شده است . سلولز شامل بیش از 14000 .احد از B-D-گلوکز است. اتصال B-گلیکوزیدی از کربن 1 گلوکزی به کربن 4 از گلوکز دیگر متصل شده است که به آن اتصال 1-4 می گویند.