مرکاپتو بنزو تیازول ، قیمت مرکاپتو بنزو تیازول ، فروش مرکاپتو بنزو تیازول

توضیحات محصول 

از جمله ترکیبات آروماتیک چند حلقه ای بنزوتیازول ها می باشند که خواص آن به شرح زیر است:

 بنزوتیازول در واقع تیازولی است که فاقد حلقه بنزن باشد. نام تجاری این ترکیب MBT  است. فرمول شیمیایی آن C7H5NS و وزن مولکولی آن 25/167 g/mol می باشد. ترکیبی به رنگ زرد کم رنگ، با بوی نامطبوع و طعم تلخ است.  بیرنگ و کمی چسبناک است. یکی از مشتقات این ماده در طبیعت در نور ساطع شده (بخشی از لوسیفرین) کرم شب تاب است.

 

قیمت مرکاپتو بنزو تیازول

شرکت مبتکران شیمی آمادگی خود را جهت فروش مرکاپتو بنزو تیازول اعلام می دارد. جهت اطلاع از قیمت مرکاپتو بنزو تیازول و کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید.

 

 تولید مرکاپتو بنزو تیازول

وقتی 2 آمینوبنزوتیازول با اسیدکلرید ترکیب می¬شود بنزوتیازول طبق واکنش زیر حاصل می¬شود:

C6H4(NH2)SH + RC(O)Cl → C6H4(NH)SCR + HCl + H2O

این ماده در اثر حرارت دهی به آنیلین، سولفور و کربن دی سولفید نیز حاصل می¬شود.

 

   

کاربرد مرکاپتو بنزو تیازول 

 مرکاپتوبنزو تیازول در تولید لاستیک کاربرد دارد (به عنوان سر شیشه و سر پستانک نوزادان، دستکش و ...). البته باید این نکته را در نظر داشت که لاستیک هایی که در تولید پوشش نوشیدنی ها و خوراکی ها مورد استفاده قرار می¬گیرند نباید حاوی این ماده باشند چون طعم تلخی دارد.

از مرکاپتوبنزو تیازول در تولید لاستیک به عنوان شتاب دهنده تولید لاستیک در دمای بالا و غیر فرار، استفاده اولیه میشود. در طی این فرآیند که ولکانیزاسیون (vulcanisation) نام دارد از لاستیک طبیعی برای تولید سایر مصنوعات لاستیکی استفاده می¬شود. همچنین این ماده واسطه برای تولید سایر شتاب دهنده ها نیز استفاده میشود.

 استفاده این ماده علاوه بر صنعت در مصارف خانگی همچون تولید شلنگ، دستکش، بالش و تشک، ظروف آشپزخانه و... نیز  اهمیت دارد. از دیگر موارد استفاده این ماده در تولید قارچکش هاست. این ماده به عنوان عامل مهار خوردگی نیز کاربرد دارد.

 

 

 نکات ایمنی 

مرکاپتوبنزوتیازول در انسان حساسیت پوستی ایجاد می کند.

جستجو در سایت

برای مشاهده آنالیز و مشخصات فنی محصولات به لینک زیر مراجعه کنید

آنالیز محصولات

برای مشاهده ویدیوهای علمی و آموزشی به لینک زیر مراجعه کنید

مشاهده ویدیو