متانول ، قیمت متانول ، فروش متانول

 

مشخصات متانول

 متانول ساده‌ترین نوع الکل‌ با فرمول شیمیایی CH ۳OH  می‌باشد. فعالیت بی‌هوازی گونه‌های زیادی از باکتری‌ها منجر به تولید متانول می‌شود و در نتیجه مقدار کمی از بخار متانول وارد جو می‌شود و پس از چندین روز به‌ وسیله اکسیژن و با کمک نور خورشید اکسید شده و به آب و دی اکسید کربن تبدیل می‌گردد. البته با سوزاندن متانول هم مواد بدست آمده یکسان است ولی با سرعت بسیار بیشتر. در ضمن شعله سوختن متانول بی‌رنگ است و باید مراقب باشیم تا با آن دچار سوختگی نشویم.

متانول با نام های دیگری از قبیل متیل الکل، الکل متیلیک و الکل چوب نیز شناخته می شود. 

۲CH۳OH + ۳ O۲ → ۲ CO۲ + ۴ H۲

 

قیمت متانول 

شرکت مبتکران شیمی آمادگی خود را جهت فروش متانول و سایر حلال های شیمیایی مورد نیاز صنایع اعلام می دارد. جهت اطلاع از قیمت متانول و کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید.

 

کاربرد متانول 

 متانول به ‌عنوان ضدیخ، حلال، سوخت و در تهیه سایر ترکیبات شیمیایی استفاده می‌شود. در موتورهایی که سیستم احتراق داخلی دارند از متانول به عنوان سوخت اما به صورت محدود استفاده می‌شود.

از متانول برای تقلیب اتانول نیز استفاده می‌شود، این عمل به منظور غیر قابل شرب نمودن اتانولی است که مصارف صنعتی دارد  (در کشورهای اسلامی به جهت مسائل شرعی و در کشورهای دیگر به جهت معافیت از مالیات فروش مواد مست‌کننده). برای این کار از مواد دیگری چون پریدین و تربانتین نیز استفاده می‌شود.  برای تغییر ماهیت اتانول صنعتی و جلوگیری از کاربرد آن به عنوان نوشیدنی، مقداری متانول به آن اضافه می‌کنند.

متانول آلی یا بیو الکل متانولی است که از چوب و سایر ترکیبات آلی تولید شده است و می تواند یک منبع تجدید شدنی برای سوخت به شمار بیاید و همچنین جایگزین مشتقات نفت خام شود. با این همه، از بیو الکل ۱۰۰ درصد نمی‌توان در ماشینهای دیزلی بدون ایجاد تغییر در موتور ماشین استفاده کرد.  

 ۴۰ درصد از متانول تولیدی برای تهیه فرمالدئید استفاده می‌شود که آن هم در تهیه پلاستیک، تخته سه لایی، رنگ و مواد منفجره استفاده می‌شود. از مشتقات متانول دی متیل اتر است که به جای CFCها در افشانه‌های آتروسل به عنوان پیشرانه استفاده می‌شود. 

 

نکات ایمنی

متانول ماده‌ای سمی است و نوشیدن آن موجب نابینایی و حتی مرگ می‌شود. هنگام استفاده از متانول باید از ماسک و دستکش استفاده کرد چون از طریق تنفس و پوست وآشامیدن نیز می‌تواند جذب شود.

 

 

 

 

جستجو در سایت

برای مشاهده آنالیز و مشخصات فنی محصولات به لینک زیر مراجعه کنید

آنالیز محصولات

برای مشاهده ویدیوهای علمی و آموزشی به لینک زیر مراجعه کنید

مشاهده ویدیو

محصولات مرتبط با این محصول