سیلیکای ساینده و غلظت دهنده

توضیحات محصول

سیلیکا نامی است که به گروهی از مواد معدنی متشکل از سیلیکون و اکسیژن، دو عنصر فراوان پوسته زمین، اطلاق می¬شود. سیلیکا به طور معمول به حالت بلوری و به ندرت به حاالت بدون شکل یافت می¬شود. این ماده شامل یک اتم سیلیکون و دو اتم اکسیژن و فرم  مولکولی SiO2  است. ماسه (sand) شامل دانه های کوچک  یا تکه هایی از مواد معدنی و قطعات سنگ است. اگرچه این دانه ها ممکن است شامل هر ترکیب معدنی باشد ، ترکیب غالب ماسه، کوآرتز معدنی (شامل سیلیکاو سیلیکون دی اکساید) است. سایر ترکیبات ممکن است شامل آلومینیوم، فلدسپات و آهن است.

 

 

فروش سیلیکای ساینده 

شرکت مبتکران شیمی آمادگی خود را جهت فروش سیلیکای ساینده اعلام می دارد. جهت اطلاع از قیمت سیلیکای ساینده و کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید.

 

ماسه صنعتی 

ماسه صنعتی(ماسه سیلیکا) اصطلاحی است که به ماسه سیلیکاهایی با درصد خلوص بالا اطلاق می¬شود که در سایزهای نزدیک به هم تولید می¬شوند. این محصول نسبت به سایر گرانول های آسفالت و بتن با دقت بیشتری تولید می¬شود. مخلوطی از ماسه سیلیکا که برای کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد حداقل باید شامل 95 درصد SiO2  باشد.سیلیکا سخت و از نظر شیمیایی بی اثر است و نقطه ذوب بالایی دارد و به علت پیوند محکمی که بین اتم هایش وجود دارد در صنایع ریخته گری کاربرد دارد.

 

 

 کاربرد ماسه صنعتی

 

1- تصفیه آب 

ماسه صنعتی در تصفیه آب آشامیدنی، پردازش فاضلاب و تهیه آب از چاه  مورد استفاده قرار می¬گیرد. دانه هایی با شکل و اندازه یکسان بستر مناسب برای انجام فرآیندهای تصفیه برای از بین بردن آلاینده های آب آشامیدنی و فاضلاب ایجاد می¬کنند. به علت خنثی بودن سیلیکا حتی اگر در تماس  با اسیدها، مواد فرار، آلاینده ها و حلال ها قرار بگیرد وارد واکنش با آنها نمی¬شود.

 

2- ساخت شیشه 

از ماسه صنعتی برای تولید ظروف نوشابه و غذا، قاشق و چنگال ، فایبرگلاس و لوله های آزمایش و لامپ های رشته ای استفاده می¬شود.

 

3- ریخته گری 

نقطه ذوب بالای و انبساط حرارتی پائین سیلیس موجب می¬شود تا ماده موثر برای تولید هسته هایی پایدار وقالب های سازگار با درجه حرارت های مختلف باشد.

  

 

  

سیلیکای ساینده 

سیلیکای ساینده در تمام کاربردهایی که نیازمند کیفیت بالایی از تمیز شدن و پاکیزگی دارند مورد استفاده قرار میگیرد. برخی از این کاربرد ها عبارتند از: قالب های ریخته گری شن و ماسه، سند باست بتن یا چوب در معماری، تراکم سیمان یا ملات پلیم و ... .  

Abrasive sandblasting  فرآیندی است که به کمک ماسه، طی جریانی،  مواد ساینده در مقابل یک سطح تحت فشار روبه بالا، به جلو رانده می شوند. این عملیات عموما برای صاف کردن یک سطح زبر، زدودن آلودگی از یک سطح و شکل دادن به یک سطح  مورد استفاده قرار می گیرد. برای به جلو راندن ماده مورد نظر (که mediaیا واسطه ) نامیده میشود از یک مایع تحت فشار یا یک چرخ گریز از مرکز استفاده می گردد. مواد مورد نیاز برای انجام این فرآیند شامل ماسه، فلز مس، فولاد ماسه سنگ، مواد ساینده، پودر ساینده، تکه های کوچک گردو است. دستگاهخاصی برای انجام این عملیات مورد نیاز است و کاربری که از این دستگاه استفاده می کند باید دست کش، عینک ایمنی و ماسک به همراه داشته باشند. قبل از انجام عملیات لازم است ناحیه مناسبی برای آن در نظر گرفته شود  و چون ماسه ها به سمت جلو رانده می شوند لازم است اطراف این محل محافظت شده باشد. وقتی دستگاه آماده فعالیت باشد دریچه هواو دریچه ماسه هر دو باید باز باشند و کاربر با یک ماشه نازل ها را کنترل کند. 

 

 

سیلیکای غلظت دهنده 

سیلیس سخت یاfumed silica عامل قوام دهنده و همین طور عامل ایجاد جریان آزاد (anticaking)  میباشد این ترکیب همانند سیلیکلاژل ماده ای رطوبت گیر است و در لوازم آرایشی به دلیل خاصیت انتشار نور به عنوان براق کننده مورد استفاده قرار می-گیرد. این ماده همچنین به عنوان ساینده ملایم در خمیر دندان کاربرد دارد.

از سایر کاربردهای آن میتوان به تنظیم گرانروی در رنگ ها، جوهرها، چسب ها و رزین های پلی استر نام برد. سیلیس سخت خاصیت ضد ته نشینی ، ضخامت دهنده و مقاومت به خم شدگی دارد و در برابر خراش و سایش و خوردگی نیز مقاومت دارد. غلظت دهندگی آن به صورتی است که تقریبا هیچ تاثیری در رنگ یا خواص فیزیکی ماده مورد نظر ایجاد نمی¬کند.

سیلیس سخت در اثر تجزیه حرارتی تتراکلرو سیلیکون یا کوآرتز بخار شده در دمای 3000درجه سلسیوس ایجاد می¬شود.

 

جستجو در سایت

برای مشاهده آنالیز و مشخصات فنی محصولات به لینک زیر مراجعه کنید

آنالیز محصولات

برای مشاهده ویدیوهای علمی و آموزشی به لینک زیر مراجعه کنید

مشاهده ویدیو