سیانور پتاسیم ، قیمت سیانور پتاسیم ، فروش سیانور پتاسیم

 فرمول شیمیایی سیانور پتاسیم Pottasium cyanide یا پتاسیم سیانید (سیانوژن پتاسیم) KCn  است. این نمک کریستالی بی رنگ و در ظاهر شبیه قند است و درآب قابلیت انحلال زیادی دارد.

 

فروش سیانور پتاسیم

شرکت مبتکران شیمی آمادگی خود را جهت فروش این محصول و سایر مواد شیمیایی مورد نیاز صنایع آبکاری اعلام می دارد. جهت اطلاع از قیمت سیانور پتاسیم و کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید.

 

تولید 

KCN  تقریبا سالانه به اندازه ی 50،000  تن  تولید می شود. 

KCN  در اثر واکنش هیدروژن سیانید با پتاسیم هیدروکسید تولید می شود. 

یا به وسیله ی برخورد فرمآمید با پتاسیم هیدروکسید تولید می گردد 

در محلول های آبی، KCN به یون های +K و -CN تجزیه می شود. در حالت جامد، کریستال های نمکی KCN شبیه کاتیون ها و آنیون های +Na و - Cl در نمک NaCl می باشند. در این جا کاتیون ها و آنیون ها شش ظرفیتی هستند. 

چون - CN در این جا دو اتمی است بنابراین تقارن جامد در KCN کمتر از NaCl می باشد. در جامد KCN ، یون های - CN در دمای محیط به سرعت در حال چرخش هستند طوری که به نظر می رسد شکل متوسط یون های - CN کروی می باشد.

 

کاربرد سیانور پتاسیم 

این ماده در معادن طلا، سنتز مواد آلی و آبکاری مورد استفاده قرار میگیرد. درصنایع جواهر سازی برای سنباده کشیدن مورد استفاده قرار میگیرد. این ماده به طور گسترده ای در سنتز آلی برای تهیه نیتریل و اسیدهای کربوکسیلیک به خصوص در واکنش وان ریشتر استفاده می شود.پتاسیم سینید بازدارنده مهم تنفس سلولی است. و برای کشتن حشرات در ظروف شیشه ای هم مورد استفاده قرار میگیرد. 

لازم به ذکر است این ماده بسیار سمی است و با جذب رطوبت در اثر هیدرولیز تولید هیدروژن سیانید میکند که بوی بادام تلخ دارد.

جستجو در سایت

برای مشاهده آنالیز و مشخصات فنی محصولات به لینک زیر مراجعه کنید

آنالیز محصولات

برای مشاهده ویدیوهای علمی و آموزشی به لینک زیر مراجعه کنید

مشاهده ویدیو