فرمول شیمیایی سولفات منیزیم MgSO4 است. نمک سولفات منیزیم حاوی Mg، سولفور و اکسیژن است. این نمک در صورتی که ۷ آبه باشد با نام تجاری نمک اپسوم Epsom salt  شناخته میشود. (MgSO4 · 7H2O) این ماده به صورت بدون آب به عنوان عامل خشک کردن استفاده می شود. فرم بی آب این ترکیب جاذب رطوبت است (به راحتی از هوا آب جذب می کند) و به همین دلیل اندازه گیری وزن دقیق آن سخت است. این ماده خوراکی می باشد. بنابراین در دو گرید صنعتی و خوراکی تولید و در بازار موجود می باشد. در ادامه با کاربرد های این ماده بیشتر آشنا خواهید شد

 

قیمت سولفات منیزیم خوراکی و صنعتی

شرکت مبتکران شیمی آمادگی خود را جهت فروش این ماده اعلام می دارد. جهت اطلاع از قیمت سولفات منیزیم و کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید.

 

تولید 

فرم هپتاهیدرات در اثر خنثی شدن سولفوریک اسید با منیزیم کربنات یا MgO تولید می شود. این ماده به شکل ماده معدنی بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد.

این ماده به منظور تولید کوپرسولفات نیز طی واکنش زیر کاربرد دارد. 

Cu + MgSO4 + 2 H2O → H2 + CuSO4 + Mg(OH)2

 

 

 

کاربرد سولفات منیزیم 

از جمله کاربردهای این ماده می توان به عنوان کود در کشاورزی؛تسکین درد عضلانی و ملین ...اشاره کرد.


 

دارویی 

تزریق این ماده به صورت وریدی برای کنترل علائم آسم کاربرد دارد. برای جلوگیری از زایمان زودرس نیز مورد استفاده قرار میگیرد. 

 

کشاورزی 

محصول فوق برای جبران کمبود Mg یا گوگرد به خاک افزوده میشود. این ماده ریز مغذی ضروری برای ساخت کلروفیل است. به علت حلالیت بالا منیزیم سولفات میتواند از طریق برگ هم جذب شود.

 

سایر 

این ماده به عنوان یک ماده خشک کننده در سنتز آلی مورد استفاده قرار میگیرد. 

در حمام های نمک استفاده از این ماده موجب تسکین درد پا میگردد. در آکواریوم های دریایی برای فرآیند کلسیفیکاسیون مورد استفاده قرار می گیرد.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر، مشخصات فنی و آنالیز  را مشاهده کنید.

 

 

 

جستجو در سایت

برای مشاهده آنالیز و مشخصات فنی محصولات به لینک زیر مراجعه کنید

آنالیز محصولات

برای مشاهده ویدیوهای علمی و آموزشی به لینک زیر مراجعه کنید

مشاهده ویدیو