دی متیل فرمامید ، قیمت دی متیل فرمامید ، فروش دی متیل فرمامید

 

مشخصات دی متیل فرمامید

دی متیل فرمامید یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی C ۳H۷NO  و جرم مولی 73.09 g/mol می‌باشد.

شکل ظاهری دی متیل فرمامید به صورت مایعی شفاف است. از حلالهای رایج در شیمی، دی متیل فرمامید با فرمول مولکولی بسته (CH3)2NC(O)H  است. این ماده یک حلال قطبی آپروتیک با نقطه جوش بالا است و واکنش هایی را که از مکانیسمهای قطبی مثل SN2 تبعیت میکنند را تسهیل میکند. دی متیل فرمامید در حضور باز های قوی مثل سدیم هیدروکسید و اسیدهای قوی مثل HCl ,H2SO4 پایدار نیست و بالا رفتن دما باعث هیدرولیز شدن این ماده و تهیه اسید فرمیک و دی متیل آمین میشود. دی متیل فرمامید به هر نسبتی در آب قابل امتزاج است .  

 

قیمت دی متیل فرمامید  

شرکت مبتکران شیمی آمادگی خود را جهت فروش دی متیل فرمامید و سایر حلال های شیمیایی مورد نیاز صنایع اعلام می دارد. جهت اطلاع از قیمت دی متیل فرمامید و کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید.

 

خالص سازی و خشک کردن دی متیل فرمامید 

دی متیل فرمامید در دمای اتاق به آهستگی و در رفلاکس با سرعت بیشتری تخریب میشود و در نتیجه آن دی متیل آمین و کربن مونو اکسید آزاد میکند. وجود ناخالصی های اسیدی یا بازی تخریب این ماده را سرعت می بخشد. قرار دادن DMF در واکنشگرهای خشک کن مثل کلسیم هیدرید یا سدیم هیدروکسید برای چند ساعت در دمای اتاق منجر به تخریب قابل توجه آن میگردد . خشک کردن دی متیل فرمامید میتواند با خشک شدن توسط باریم اکسید(BaO)  یا غربالهای مولکولی 4A در طول شب وسر ریز کردن ماده عاری از آب انجام گیرد. خالص سازی و خشک کردن با تقطیر در خلا در فشار حدود 20 mmHg انجام میشود و میتوان آن را در غربالهای 4A ذخیره کرد.