تری کلرو اتیلن ، قیمت تری کلرو اتیلن ، فروش تری کلرو اتیلن

تری کلرواتن که غالبا تری کلرو اتیلن نامیده می‌شود و به TCE معروف است، یک اتیلن استخلافی است که در آن ، سه هیدروژن اتیلن با سه اتم کلر جانشین شده است. فرمول شیمیایی تری کلرو اتیلن C2HCl3 می باشد. این ماده در ظاهر یک مایع بی‌رنگ، روغنی، غیر قابل اشتعال، و معطر است. امروزه میزان استفاده از حلالهای آلی در صنایع رو به افزایش است و روز به روز هم استفاده از آنها بیشتر می شود. تری کلرو اتیلن به عنوان یک حلال صنعتی کاربرد دارد که برای مواد آلی تقریبا انحلال ناپذیر در آب ، حلال مناسبی می‌باشد. 

 

برای اطلاع از قیمت خرید و فروش تری کلرو اتیلن با ما در ارتباط باشید.

تلفن: 02177641217

 

بررسی بیشتر خواص این ترکیب:

 تری کلرو اتیلن ماده‌ای نسبتا غیر فرار است و در هوای گرم هم به حالت مایع باقی می‌ماند. فشار بخار آن برابر با 0.08 atm است و این نشان دهنده آن است که این ماده تا حدودی تبخیر می‌شود. چگالی آن 1.47gr/ml   و سنگین‌تر از آب است. تری کلرو اتیلن با آب ، تشکیل یک سیستم دو فازی را می‌دهد که در آن سبک بودن آب باعث می شود تا آب در لایه بالایی قرار گیرد. چگالی بالای تری کلرو اتیلن ناشی از وجود اتمهای کلر می‌باشد. زیرا هیدروکربنهای غیر استخلافی از آب سبکتر هستند.  

انحلال پذیری ترکیبات آلی در آب در دو صورت کاهش می یابد: یکی با افزایش تعداد اتمهای کربن و دیگری با افزایش نسبت کلر به هیدروژن. تری کلرواتیلن مولکولی کوچک است و با وجود بالابودن نسبت cl/H ، انحلال پذیری متوسطی در آب دارد. 1.1 گرم آن در یک لیتر آب حل می‌شود. این ماده در بسیاری از مایعات آلی حل می‌شود. به آسانی در درون ذره‌های آلی معلق موجود در آب یا رسوبات جذب می‌شود. اما برعکس بسیاری از هیدروکربنهای کلردار در بافت گیاهی یا جانوری به مقدار زیاد تجمع نمی‌یابد.

 

کاربرد این ماده درصنایع گوناگون چیست؟

بیشترین کاربرد تری کلرو اتیلن به عنوان یک حلال صنعتی برای زدودن گریس از سطح فلزات می‌باشد.

سایر کاربردهای آن عبارت است از: 

به عنوان حلال خانگی و حلال خشکشویی تجارتی

استخراج سازنده‌ها از مواد غذایی ‌استخراج کافئین از قهوه

 پاک کننده رنگ

 ضدعفونی کننده

 به عنوان عامل بیهوش کننده

 

تأثیر در محیط زیست: در صورت تبخیر یا ریخته شدن و نشت کردن، تری کلرو اتیلن در محیط زیست پراکنده شده و به منابع آبی راه پیدا می‌کند.TCE در حدود یک سوم منابع آبهای زیرزمینی در ایالات متحده یافت می‌شود و متداولترین ماده شیمیایی شناسایی شده در محل تخلیه مواد سمی است. در نزدیکترین محلها غلظت این ماده در آب چاه گاهی از 10μgr/lit  بیشتر می شود. مقدار این ماده در آبهای سطحی کمتر از آبهای زیرزمینی است، زیرا تری کلرو اتیلن می‌تواند از آبهای سطحی تبخیر شده و در هوا پخش شود.چون تری کلرو اتیلن سمی است،11 درصد استفاده ازآندر صنایع غذایی و دارویی از دهه‌ی ۷۰ میلادی در بسیاری از کشورها ممنوع شده است. 

 

جستجو در سایت

برای مشاهده آنالیز و مشخصات فنی محصولات به لینک زیر مراجعه کنید

آنالیز محصولات

برای مشاهده ویدیوهای علمی و آموزشی به لینک زیر مراجعه کنید

مشاهده ویدیو

محصولات مرتبط با این محصول