تری سدیم فسفات ، قیمت تری سدیم فسفات ، فروش تری سدیم فسفات

 

 

خواص تری سدیم فسفات

فرمول شیمیایی تری سدیم فسفات Na3PO4 می باشد. این ماده ترکیبی از سدیم و فسفر، جاذب رطوبت و واکنش پذیر با رطوبت است. در زمان رطوبت، فولاد و برنج ممکن است توسط این ماده خورده شوند.  شکل ظاهری تری سدیم فسفات به صورت پودر سفيد یا کریستال های بی رنگ بوده و یک ترکیب شیمیایی امولسیون کننده، با pH معادل ۱۲ است. تری سدیم فسفات به راحتی در آب داغ حل می شود و در آب سرد محلول است (هر 14 گرم تری سدیم فسفات در ۱۰۰ میلی‌لیتر آب ۲۵ درجه سانتی‌گراد حل می شود) اما در محلول های آلی قابل حل نیست. محلول آب تری سدیم فسفات یک محلول سوزش آور قوی مانند آب قلیایی ایجاد می کند. تری سدیم فسفات ماده ای خطرناک، سمی و خورنده است و از طریق پوست، چشم، بلعیدن و نفس کشیدن میتواند به بدن وارد شود. دارای تراکم نسبی 1.62 و نقطه ذوب 73.4 می باشد. تری سدیم فسفات غیر قابل اشتعال می باشد ولی در حضور حرارت کمی منفجره است.  ظروف حاوی تری سدیم فسفات نیز، در صورت گرم شدن، قابلیت انفجار دارند.  

 

قیمت تری سدیم فسفات

تری سدیم فسفات در دو گرید خوراکی و صنعتی قابل ارائه می باشد. شرکت مبتکران شیمی آمادگی خود را جهت فروش تری سدیم فسفات اعلام می دارد. جهت اطلاع از قیمت تری سدیم فسفات و کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید.

  

کاربرد تری سدیم فسفات

تری سدیم  فسفات در بسیاری از زمینه های صنعتی، غذایی و بهداشتی کاربرد دارد. عمده صنايع مصرف‌كننده اين ماده شيميايي شامل كارخانجات توليد مواد شوينده، صنايع تصفيه آب، صنايع غذايي، صنايع سراميك‌سازي، معدني، صنايع توليد كاغذ, صنايع پتروشيمي و نیروگاه ها مي‌باشد.

کاربرد تری سدیم فسفات در صنایع غذایی به شرح زیر است:

1. بافت پنیر را بهبود می بخشد.

2. لزجت شیر را حفظ می کند.

3. از جدا شدن فاز آبی در شیر منجمد جلوگیری می کند. 

4. به عنوان مواد افزودنی خوراکی و نگه دارنده به منظور نگهداری رطوبت و در مصارف گوشت و کنسرو ها استفاده می شود. 

کاربرد تری سدیم فسفات در زمینه های صنعتی و بهداشتی به شرح زیر است:

به صورت کلی تری سدیم فسفات در صنایع شوینده، تصفیه آب، دیگ های بخار (تبخیر)،  تولید لاستیک و خمیردندان و چاپ عکس کاربرد دارد. 

در پودرهای لباس شویی و همچنین صنایع تصفیه برق آبی،  باعث از بین رفتن سختی آب می شود. 

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر، مشخصات فنی و آنالیز تری سدیم فسفات را مشاهده کنید.