بوراکس پنتا، قیمت بوراکس پنتا ، فروش بوراکس پنتا

توضیحات محصول

فرمول شیمیایی بوراکس پنتا Na2B4O7.5H2O می باشد. سدیم تترا بورات پنتا هیدرات بلورهای سفید رنگ و بدون بویی است که اسیدیته قلیایی دارد در آب و برخی حلال های آلی قابل حل است. بوراکس یا تترا بورات سدیم یکی از ترکیبات مهم بور است که یک سنگ معدنی و نمک اسید بوریک می باشد. اصطلاح بوراکس به طیف وسیعی از  مواد معدنی یا ترکیبات شیمیایی اطلاق می شود اما به طور عمده برای دکاهیدرات به کار میرود.واژه بوراکس از لغت عربی būraq (براق) به معنی سفید گرفته شده است. بوراکس ها براساس تعداد بلورهای متبلور در ساختار خود به سه گروه 1) بوراکس بدون آب Na2B4O7 2) بوراکس پنتا هیدرات و 3) بوراکس تترا هیدرات تقسیم می¬گردند اما همان طور که ذکر شد واژه بوراکس اغلب به دکا هیدرات اطلاق می-شود. بوراکس به آسانی به بوریک اسید و سایر ترکیبات بور تبدیل می¬شود. 

 

 

فروش بوراکس پنتا

شرکت مبتکران شیمی آمادگی خود را جهت فروش بوراکس پنتا و سایر مواد شیمیایی مورد نیاز صنایع ابکاری اعلام می دارد. جهت اطلاع از قیمت بوراکس پنتا و کسب اطلاعات بیشتر بامشاورین ما تماس بگیرید.

 .برای اطلاعات بیشتر ، مشخصات فنی و انالیز بوراکس پنتا رو مشاهده کنید

کاربرد بوراکس پنتا 

موارد مصرف بوراکس پنتا بسیار متنوع است و در بسیاری از صنایع مثل شوینده ها، لوازم بهداشتی و آرایشی و لعابکاری کاربرد دارد.

در بیوشیمی برای ساخت بافر از بوراکس ها استفاده می­کنند، این ماده همچنین به عنوان ماده مقاوم به شعله و ضد قارچ در تولید شیشه مورد استفاده قرار می­گیرد. 

به عنوان شار متالورژی و جذب نوترون برای منابع رادیواکتیو هم از پنتا بوراکس استفاده می­شود.در استخراج طلا صنعتگران به جای جیوه سمی از بوراکس در فرآیند استخراج استفاده می­کنند

جستجو در سایت

برای مشاهده آنالیز و مشخصات فنی محصولات به لینک زیر مراجعه کنید

آنالیز محصولات

برای مشاهده ویدیوهای علمی و آموزشی به لینک زیر مراجعه کنید

مشاهده ویدیو